Arena Lodowa w Tomaszowie Mazowieckim

Pierwsza w Polsce Arena Lodowa
 

Będąc w Spale warto skorzystać z niepowtarzalnej okazji i odwiedzić pierwszą w Polsce Arenę Lodową - znajdującą się ok. 10 km od Hotelu.

Jest to zupełnie nowy obiekt, który został otworzony w grudniu 2017 r. Obiekt jest wielofunkcyjny – mogą w nim trenować przedstawiciele czterech dyscyplin olimpijskich tj. łyżwiarstwo szybkie i figurowe, short track oraz hokej.

Wartość inwestycji to 47,5 mln zł.

Obiekt jest przystosowany do organizowania zawodów sportowych rangi krajowej i międzynarodowej. Spełnia wymogi związane z organizacją koncertów czy wystaw. Kubatura Areny Lodowej to 292 000 m3. Oprócz toru długiego w obiekcie znajduje się boisko do hokeja, w pełni wyposażone sale konferencyjne i sala do ogólnej rozgrzewki. W ramach inwestycji powstały również rozkładane boiska do piłki siatkowej (18x9m), piłki ręcznej (20x40m), koszykówki (28x15m), korty tenisowe oraz tartanowa bieżnia. Trybuny stałe i rozkładane pomieszczą około 3 tys. widzów.


Łyżwiarstwo szybkie jest mocno zakorzenione w Tomaszowie Mazowieckim. Nikomu nie trzeba przedstawiać takich wybitnych sportowców jak: Stanisława Wąchała, Wiesław Kmiecik, Jaromir Radke i Paweł Abratkiewicz. Obecnie w Tomaszowie Mazowieckim trenuje grono młodych, świetnie rokujących panczenistów.  Przewiduje się, że przynajmniej kilku z nich, na najbliższych Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Korei Południowej, zdobędzie medale dla Rzeczypospolitej Polskiej.

 

Serdecznie zapraszamy do zobaczenia na własne oczy tego imponującego obiektu!