Park Krajobrazowy

Niewątpliwie największą zaletą położenia Hotelu Prezydent jest jego przepiękna okolica. Otoczenie Spalskiego Parku Krajobrazowego rozpościera przed nami niecodzienne widoki. Bogata fauna i flora zachęca każdego turystę do spacerów i leśnych wypraw rowerowych. Wśród ciekawych gatunków na szeczególną uwagę zasługują m.in. rzadko spotykane sosny na szczudłach:

Poza nimi Spalski Park Krajobrazowy obfituje w inne, ciekawe gatunki roślin i zwierząt, które można bardzo często spotkać osobiście.

Okoliczne lasy dostarczają masę niezapomnianych widoków. Więcej zdjęć znajdziecie tutaj.

Poza podziwianiem roślin i często spotykanej zwierzyny warto zobaczyć pamiątki po naszych przodkach, np. Grób Hrabiny Wielopolskiej - żony zarządcy Spały za czasów carskich. Popełniła ona samobójstwo po wykryciu jej romansu z carskim oficerem i pochowano ją w lesie.

Na uwagę załuguje też Grota patrona myśliwych św. Huberta w Spale -
"Dwa głazy z inicjałami cara Aleksandra III z datą 1894-IX-14 wskazują na przypisanie go czasom polowań carskich w lasach rezydencji spalskiej. Całą grotę zbudowano w 1933 roku wykorzystując kilka pamiątkowych głazów z czasów carskiej bytności na tych terenach. Na głazie wieńczącym grotę widnieje wizja legendy z odległych wieków – cudownego ukazania się dorodnego jelenia z promieniującym krzyżem pośród poroża księciu Hubertowi w czasie myśliwskich łowów. Głaz z inicjałami „Lord 1935 r.” upamiętnia ulubionego psa myśliwskiego Prezydenta Ignacego Mościckiego".- (źródło: www.spala24.pl)