1. Strona główna
  2. Szczegóły aktualności

Szczegóły aktualności

Data
przyjazdu
Data
wyjazdu

Pierwsza w Polsce Arena Lodowa

02 lipca 2018

W grudniu 2017 nastąpiło otwarcie Pierwszej w Polsce Areny Lodowej, znajdującej się ok. 10 km od Hotelu Prezydent! Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z tym imponującym obiektem osobiście.

Będąc w Spale warto skorzystać z niepowtarzalnej okazji i odwiedzić pierwszą w Polsce Arenę Lodową - znajdującą się ok. 10 km od Hotelu.

Jest to zupełnie nowy obiekt, który został otworzony w grudniu 2017 r. Obiekt jest wielofunkcyjny – mogą w nim trenować przedstawiciele czterech dyscyplin olimpijskich tj. łyżwiarstwo szybkie i figurowe, short track oraz hokej. W sezonie letnim funkcjonuje także tor do jazdy na rolkach.

Wartość inwestycji to 47,5 mln zł. 

Obiekt jest przystosowany do organizowania zawodów sportowych rangi krajowej i międzynarodowej. Spełnia wymogi związane z organizacją koncertów czy wystaw. Kubatura Areny Lodowej to 292 000 m3. Oprócz toru długiego w obiekcie znajduje się boisko do hokeja, w pełni wyposażone sale konferencyjne i sala do ogólnej rozgrzewki. W ramach inwestycji powstały również rozkładane boiska do piłki siatkowej (18x9m), piłki ręcznej (20x40m), koszykówki (28x15m), korty tenisowe oraz tartanowa bieżnia. Trybuny stałe i rozkładane pomieszczą około 3 tys. widzów. 

Łyżwiarstwo szybkie jest mocno zakorzenione w Tomaszowie Mazowieckim. Nikomu nie trzeba przedstawiać takich wybitnych sportowców jak: Stanisława Wąchała, Wiesław Kmiecik, Jaromir Radke i Paweł Abratkiewicz. Obecnie w Tomaszowie Mazowieckim trenuje grono młodych, świetnie rokujących panczenistów.  Przewiduje się, że przynajmniej kilku z nich, na najbliższych Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Korei Południowej, zdobędzie medale dla Rzeczypospolitej Polskiej.

Serdecznie zapraszamy do zobaczenia na własne oczy tego imponującego obiektu!

Zobacz na mapie
Newsletter

Zapisz się do newslettera aby być na bieżąco ze specjalnymi ofertami i atrakcyjnymi rabatami jakie przygotowujemy dla naszych czytelników.

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij