1. Strona główna
  2. Szczegóły aktualności

Szczegóły aktualności

Data
przyjazdu
Data
wyjazdu

CERTYFIKOWANY KURS BARMAŃSKI II STOPNIA

19 lutego 2019

Serdecznie zapraszamy na Kurs Barmański. 

Wariant zaawansowany |10 dni | 100h (h = 45minut)
Koszt całego kursu:
1720 zł / osoba  

  • Miejsce: Hotel Prezydent w Spale (ul. Hubala 15, 97-215 Inowłódz)
  • Data: 20 – 31 maja 2019r. (z wyłączeniem weekendu)
  • Godz.: 8:00 – 16:30
  • Trener: Jerzy Czapla - Mistrz Polski Barmanów | Prekursor Stylu Flair w Polsce
  • Grupy 8 – osobowe (max 16 – osobowe)
  • Liczba miejsc ograniczona
  • Uczestnikami Szkolenia mogą być osoby pracujące na stanowisku barmana minimum rok, które chcą podnieść swoje kwalifikacje.            
  • Wiedza zawodowa i umiejętności praktyczne zdobyte w trakcie szkolenia umożliwią uczestnikom samodzielną organizację pracy w barze oraz obsługę gości na światowym poziomie.
  • Wniosek Jerzego Czapla o wpis nowej Kwalifikacji "Barman-Blender" do Zintegrowanie Systemu Kwalifikacji (Z.S.K.) podpisał Minister Sportu i Turystyki w dniu 27 grudnia 2018r. - zostało to ogłoszone w Monitorze Rządowym.

Zapisy:

tel. +48 603 55 55 22 | e-mail: jerzyczapla67@gmail.com | www.centrumszkoleniabarmanow.pl

Szczegóły dotyczące organizacji Kursu Barmańskiego Drugiego Stopnia Barman – Blender w Centrum Szkolenia Barmanów

Uwaga jedyna w Polsce podczas szkolenia degustacja oryginalnej Herbaty Barnes & Watson ceremoniał parzenia przedstawia Ambasador marki na Polskę.

Trener prowadzący Mistrz Polski Barmanów Jerzy Czapla Prekursor Stylu Flair w Polsce. Założyciel Centrum Szkolenia Barmanów (18 XII 2001r.)

SZKOŁA ZAPEWNIA

Barek Mobilny, ekspozytory na alkohole, 315 butelek samych markowych alkoholi i syropów po niżej częściowy wykaz. Autorski program nauczania, profesjonalny sprzęt barmański i szkło, owoce egzotyczne nie zabraknie na pewno Pitahaya, Karambola, Kunqwat, Phisalis, Melony, Arbuz, Ananasy, Trawa cytrynowa, i ciekawe zioła Bazylia, Rozmaryn, pietruszka, papryka, seler, napoje woda Kinga Pienińska, prezentacje multimedialne i autorski skrypt.

Co najważniejsze Trenera z 15 letnim stażem za barem i ponad 13 letnim doświadczeniem w szkoleniach barmańskich. Główną cechą trenera jest pasja do barmaństwa i charyzma w szkoleniu.

Ćwiczenia praktyczne technik miksowania napojów alkoholowych i bez alkoholowych z udziałem alkoholi w każdym dniu kursu.

Zapewniam między innymi szeroką gamę Syropów dwóch najbardziej znanych firm na świecie ROSE’S i MONIN około 30 smaków, 2 Likierów De Kupera 15 rodzajów i duży wybór likierów cytrusowych Gran Marnier, Curacao Orange, Aurum, Mandarin Napoleon,Cointrau, Limonchello, win południowe Sherry, Porto, Malaga, Madera i Wermouthy Noli Pratt, Martini, Cinzano, Istra, Wódek czystych i gatunkowych miedzy innymi Maximus, Stolichnaya, Finlandia wszystkie rodzaje, Żołądkowa, Giny Hendrisk, Bombay, Sigrams, Finsberry, Gordons, . Oraz takich rarytasów jak Arak z Sri Lanki, Tajlandii, Indonezji, Armaniak 3,6 i 8 lat, Calvados VS i VSOP, Grapy Pour i Rezerve, Koniaki Hennessy, Martel, Otard, oryginalne Tequile El Jimador, Huradduro Blanco, Repasado i Anejo, Whisky Macollan 10,12, 15, 18 lat, Blantons, Woodford, Grants ’Jeam Beam, Famous Grous, Bushmills i Jameson, czy oryginalnej Japońskiej whisky Yamazaki 12’ Pisco z Peru, Rum Redboull z Australi rumy z Jamajki, Kuby, Porto Rico, Dominicana, Cachasa z Brazyli i wiele, wiele innych znakomitych alkoholi łącznie ponad 310 butelek.

DOŚWIADCZENIE WYKŁADOWCY

Wykładowcą jest Jerzy Czapla z wieloletnim stażem pracy w gastronomii (Absolwent Zespołu Szkól Gastronomicznych w Tarnowskich Górach) Udokumentowane Piętnaście lat pracy za barem, jako barman i manager barów Kursy prowadzi od 15 lat, z czego od 13 lat w Centrum Szkolenia Barmanów z własnym programem autorskim. Laureat wielu konkursów barmańskich w kraju i zagranicą kilkukrotny Mistrz Polski. Firma Centrum Szkolenia Barmanów jest wpisana w Krajowy Rejestr Firm Szkolących pod numerem 2.14/00157/2008 Mamy również duże doświadczenie w prowadzeniu kursów unijnych w ramach EFS. Ćwiczenia praktyczne technik miksowania napojów alkoholowych i bez alkoholowych z udziałem alkoholi w każdym dniu kursu. Zapewniam między innymi szeroką gamę Syropów dwóch najbardziej znanych firm na świecie ROSE’S i MONIN około 30 smaków, Likierów De Kupera 15 rodzajów i duży wybór likierów cytrusowych [ Gran Marnier, Curacao Orange, Aurum, Mandarin Napoleon,Cointrau, Limonchello] , win południowe Sherry, Porto, Malaga, Madera i Wermouthy Noli Pratt, Martini, Cinzano, Istra, Wódek czystych i gatunkowych miedzy innymi Maximus, Stolichnaya, Finlandia wszystkie rodzaje, Żołądkowa, Giny Hendrisk, Bombay, Sigrams, Finsberry, Gordons, . Oraz takich rarytasów jak Arak z Sri Lanki, Tajlandii, Indonezji, Armaniak 3,6 i 8 lat, Calvados VS i VSOP, Grapy Pour i Rezerve, Koniaki Hennessy, Martel, Otard, oryginalne Tequile El Jimador, Huradduro Blanco, Repasado i Anejo, Whisky Macollan 10,12, 15, 18 lat, Blantons, Woodford, Grants ’Jeam Beam, Famous Grous, Bushmills i Jameson, czy oryginalnej Japońskiej whisky Yamazaki 12’ Pisco z Peru, Rum Redboull z Australi rumy z Jamajki, Kuby, Porto Rico, Dominicana, Cachasa z Brazyli i wiele, wiele innych znakomitych alkoholi łącznie ponad 315 butelek. Barek Mobilny, Autorski program nauczania, profesjonalny sprzęt barmański i szkło, owoce egzotyczne nie zabraknie na pewno Pitahaya, Karambola, Kunqwat, Phisalis, Melony, Arbuz, Ananas, Trawa cytrynowa, i ciekawe zioła Bazylia, Rozmaryn, pietruszka, papryka, seler, napoje woda Kinga Pienińska, prezentacje multimedialne i autorski skrypt. 3 A co najważniejsze Trenera z 15 letnim stażem za barem i ponad 13 letnim doświadczeniem w szkoleniach barmańskich. Główną cechą trenera jest pasja do barmaństwa i charyzma w szkoleniu.

PROGRAM

100 godzin Z PODZIAŁEM NA DNI.

Pierwszy dzień

Przypomnienie technik mieszania, Ogólne charakterystyka alkoholi wykorzystywanych w czasie kursu Profesjonalne Szkło i Sprzęt barowy Technika układania tęczówek

Drugi dzień

Psychologiczne uwarunkowania pracy w barze Towaroznawstwo Likiery metody produkcji i opisanie gatunków. Grupa Short podział i sposoby ich przyrządzania (Cocktaile, Pousse Cafe, Old Fashioned, Crusta i Daisy.

Trzeci dzień

Towaroznawstwo Aperitify z podziałem na rodzaje i gatunki Grupa Soft podział i sposoby ich przyrządzania (Ade, Milk Shake, Milk Soda)

Czwarty dzień

Metody sprzedażowe wykorzystywane w barze Sztuka prowadzenia baru. Towaroznawstwo Wódka Naturalna Brandy (Armaniak, Koniak, Grappa, Calvados, Pisco) Grupa Soft kontynuacja (Ice Tea, Ice Coffe, Granita i Virgen)

Piąty dzień

Towaroznawstwo wódki Gatunkowe Naturalne Whisky- Whiskey (z pięcioma największymi krajami produkującymi) Grupa Long podział i sposoby przygotowania (Collins, Egg Nogg, Fizz – Highball

Szósty dzień

Towaroznawstwo Wódki gatunkowe i Naturalne (Tequila, Mescal, Genever, Gin) Grupa Long kontynuacja (Julep, Mojito, Rickey, Caipirinha )

Siódmy dzień

Towaroznawstwo Wódki Naturalne (Arak, Rum, Casacha,) Grupa Divers drinki dziwne i nietypowe Miksologia Molekularna, Drinks Picker – Upper, Bowle, Drinki na piwie) Prezentacja Oryginalnej Kawy Kopi Luwak

Ósmy dzień

Zaliczenia tęczówek. Dzień z sztuką Flair, jako alternatywna sztuka barmańska. 4 Pokaz film instruktarzowego oraz nauka trików barmańskich z butelkami ćwiczebnymi, prostych ewolucje z lodem, kubkami barmańskimi, drobnym sprzętem barmańskim czy szkłem. Zaliczenia tęczówek warunek do przystąpienia do egzaminów końcowych.

Dziewiąty dzień

Dzień Herbaty i Kawy Historia, uprawy i pochodzenie Towaroznawstwo - /podział na gatunki Sposoby parzenia herbat i kawy Art. Tea – sztuka łączenia naparów herbaty z rożnymi składnikami (w tym alkohol)

Dziesiąty dzień

Egzamin teoretyczny i praktyczny.

 

CEL I ZADANIA KURSU

Celem Szkolenia jest pogłębienie wiedzy przez uczestników kursu oraz przygotowanie do profesjonalnej pracy w barach całego świata, a także przypomnienie podstaw technicznych sztuki barmańskiej. Głównym zadaniem Szkolenia jest przekazanie wiedzy pracownikom barów tak, aby uczynić ich profesjonalnymi barmanami, którzy z powodzeniem będą mogli pracować w prestiżowych Hotelach w kraju i za granicą. Szkolenie prowadzi Mistrz Polski Barmanów Jerzego Czapla- osoba o uprawnieniach międzynarodowych posiadający 15-letnie doświadczenie pracy za barem i 13-letnie w prowadzeniu kursów barmańskich poparte doświadczeniem zdobytym na konkursach krajowych jak i międzynarodowych. Najważniejszą cechą wykładowcy jest Pasja Barmańska i fascynacja barem. A przede wszystkim łatwość w przekazywaniu wiedzy i docieranie do każdego z kursantów indywidualnie. Referencje do wglądu na życzenie. Po pomyślnie zdanych egzaminach Kursanci otrzymają certyfikat: DRUGIEGO STOPNIA "BARMAN-BLENDER" CENTRUM SZKOLENIA BARMANÓW ZADANIA SZKOLENIA BARMAN-BLENDER II Zapoznać uczestników z tajnikami sztuki prowadzenia baru i czynnościami występującymi w zawodzie barmana. Zdobycie i opanowanie przez uczestników umiejętności i sprawności zawodowej oraz wyrobienie prawidłowych nawyków i właściwego stylu w pracy barmana. Wyrobienie w uczestnikach pożądanych w zawodzie barmana cech psychicznych i cech charakteru oraz zamiłowania do zawodu barmana a w szczególności: Przedstawienie odpowiedniego wizerunku barmana. Zapoznanie uczestników z specjalistycznymi zagadnieniami związanymi z całokształtem prac barmana i działalnością baru. Opanowanie niezbędnych wiadomości z dziedziny właściwej organizacji pracy, kultury i sprawnej techniki obsługi konsumenta-gościa w barze. Przyswojenie nawyku kulturalnego zachowania się wobec konsumenta- gościa jak również wobec współpracowników. Czynnik ludzki odgrywa podstawową rolę w gastronomii, a fachowość i przygotowanie 5 zawodowe Barmanów wchodzących w skład głównego trzonu personelu obsługi bezpośredniej, jest podstawową przesłanką powodzenia i rozwoju oraz decyduje o roli społecznej i wynikach ekonomicznych zakładu gastronomicznego w kraju i zagranicą..

 

UCZESTNICY I WYKŁADOWCA

Szkolenie przeznaczone jest dla osób obojga płci, mających ukończone 18 lat. Uczestnikami Szkolenia mogą być osoby pracujące na stanowisku barmana minimum rok, które chcą podnieść swoje kwalifikacje. Słuchaczami specjalistycznego Szkolenia mogą być również Barmani z pierwszym stopniem barmańskim. Warunkiem przystąpienia do egzaminu końcowego jest min. 80% obecności na wykładach i zajęciach praktycznych Egzamin końcowy składał się będzie z dwóch części: teoretycznej i praktycznej oceny z wiedzy teoretycznej i praktycznej dadzą średnią, która to będzie umieszczona na certyfikacie. Skala ocen: celująca, bardzo dobra, dobra, pozytywna, niedostateczna. Przy uzyskaniu oceny niedostatecznej lub oceny niespełniającej oczekiwania kursant ma prawo do egzaminu poprawkowego w wyznaczonym terminie za dodatkową opłatą w wysokości 200PLN. Wręczenie certyfikatu dokonuje przewodniczący Komisji Egzaminacyjnej lub główny wykładowca prowadzący Kurs. Absolwenci Szkolenia uzyskują pełne przygotowanie fachowe profesjonalnego Barmana, odpowiadające wzorcom światowym.

Trener Jerzy Czapla Mistrz Polski Barmanów Założyciel Centrum Szkolenia Barmanów 18 XII 2001r.

Tel. 603-55-55-22

E-mail jerzy.czapla@wp.pl

www.centrumszkoleniabarmanow.pl 

Zobacz na mapie
Newsletter

Zapisz się do newslettera aby być na bieżąco ze specjalnymi ofertami i atrakcyjnymi rabatami jakie przygotowujemy dla naszych czytelników.

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij