1. Главная страница
  2. Подробности новостей

Подробности новостей

Дата прибытия
Дата отъезда

Walentynki już tuż tuż

13 февраля 2023

Walentynki to wyjątkowe święto pełne miłosci i czerwonych serduszek. Tego dnia warto sprwić komuś bliskiemu prezent, nawet jeśli nie jesteśmy akturlanie w kimś zakochani. 

Mamy dla Was kilka ciekawostek na temat tego święta. 

  1. Czemu Św. Walenty jest patronem zakochanych?

Chrześcijanie uznają co najmniej trzech świętych o imieniu Walenty. Historia jednego ze św. Walentych zaczęła się, gdy cesarz Rzymu Klaudiusz II wydał zakaz udzielania ślubów młodym mężczyznom. Uważał on, że samotni mężczyźni są lepszymi żołnierzami. Św. Walenty stracił życie, gdyż przeciwstawił się jego woli i udzielał ślubów. Druga historia mówi o Walentym, który został stracony za pomoc prześladowanym. Z więzienia wysłał swojej miłości list z podpisem „From Your Valentine”.Najważniejszym miejscem świętowania walentynek jest bazylika imienia św. Walentego w Terni, gdzie co roku pojawiają się pary narzeczonych z całych Włoch i świata oraz małżonkowie świętujący 25. lub 50. rocznicę zawarcia małżeństwa.

  1. Czemu akurat czerwone róże daje się ukochanej?

Czerwona róża była ulubionym kwiatem Wenus – bogini miłości. Drugim powodem jest to, że czerwony kolor oznacza silne romantyczne uczucia.

  1. Czemu walentynki są 14 lutego?

Jedni uważają, że powodem był dzień Płodności i Macierzyństwa obchodzony w starożytnym Rzymie właśnie 14 lutego. Inni zaś twierdzą, że obchodzi się go ku czci śmierci św. Walentego, który zmarł tego dnia.

  1.  W Słowenii Walentynki są dniem wiosny, dobrego zdrowia, patrona pszczelarzy i pielgrzymów.
  2.  W Finlandii i Estonii dzień ten oznacza – „dzień przyjaźni”. Wyróżnić się nie tylko swoich bliskich, ale również znajomych.
  3. W Iranie w Walentynki miłość swą kieruje się do matek i żon.
  4. Na Filipinach 14 lutego znacznie rosną ceny kwiatów szczególnie czerwonych.
  5. Hiszpania zamieniła dzień ten na uroczystość róży.
  6. Czemu Św. Walenty jest patronem zakochanych?
  7. Chrześcijanie uznają co najmniej trzech świętych o imieniu Walenty. Historia jednego ze św. Walentych zaczęła się, gdy cesarz Rzymu Klaudiusz II wydał zakaz udzielania ślubów młodym mężczyznom. Uważał on, że samotni mężczyźni są lepszymi żołnierzami. Św. Walenty stracił życie, gdyż przeciwstawił się jego woli i udzielał ślubów. Druga historia mówi o Walentym, który został stracony za pomoc prześladowanym. Z więzienia wysłał swojej miłości list z podpisem „From Your Valentine”.Najważniejszym miejscem świętowania walentynek jest bazylika imienia św. Walentego w Terni, gdzie co roku pojawiają się pary narzeczonych z całych Włoch i świata oraz małżonkowie świętujący 25. lub 50. rocznicę zawarcia małżeństwa.

  8. Czemu akurat czerwone róże daje się ukochanej?
  9. Czerwona róża była ulubionym kwiatem Wenus – bogini miłości. Drugim powodem jest to, że czerwony kolor oznacza silne romantyczne uczucia.

  10. Czemu walentynki są 14 lutego?
  11. Jedni uważają, że powodem był dzień Płodności i Macierzyństwa obchodzony w starożytnym Rzymie właśnie 14 lutego. Inni zaś twierdzą, że obchodzi się go ku czci śmierci św. Walentego, który zmarł tego dnia.

  12.  W Słowenii Walentynki są dniem wiosny, dobrego zdrowia, patrona pszczelarzy i pielgrzymów.
  13.  W Finlandii i Estonii dzień ten oznacza – „dzień przyjaźni”. Wyróżnić się nie tylko swoich bliskich, ale również znajomych.
  14. W Iranie w Walentynki miłość swą kieruje się do matek i żon.
  15. Na Filipinach 14 lutego znacznie rosną ceny kwiatów szczególnie czerwonych.
  16. Hiszpania zamieniła dzień ten na uroczystość róży.
Посмотреть на карте
Newsletter
Подпишитесь на нашу рассылку, чтобы быть в курсе последних новостей о специальных предложениях и привлекательных скидках, которые мы готовим для наших читателей.
Этот веб-сайт использует файлы Cookies.

При его просмотре вы соглашаетесь с использованием файлов Cookies в соответствии с настройками Вашего браузера. Подробнее в политике конфиденциальности.

ОК, закройте